Ręczniki hotelowe należą do jednych z podstawowych elementów wyposażenia każdego hotelu, hostelu czy pensjonatu. Do ich głównych zadań należy przede wszystkim zapewnienie gościom odpowiedniego poziomu higieny. Aby jednak zapewnić komfort użytkowania, ręcznik powinien być miękki i przyjemny w dotyku. Niestety, nie zawsze tak jest. Co należy zrobić, gdy zauważysz, że Twój ręcznik nie jest wystarczająco miękki? W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka praktycznych sposobów.

Nieprzyjemny w dotyku ręcznik? Zapoznaj się z tymi prostymi metodami!

Metody, które teraz zaprezentujemy, są szybkie i proste, a dodatkowo do ich wykonania nie są potrzebne żadne zaawansowane substancje czy środki czyszczące. Możesz wykonać je w warunkach hotelowych, a także we własnym mieszkaniu, co czyni je niezwykle łatwymi w wykonaniu. Zapraszamy do czytania.

Wypranie ręcznika w ciepłej wodzie

Pierwszym i w większości przypadków najkorzystniejszym rozwiązaniem, może okazać się zwyczajne wypranie ręcznika. Niekiedy sztywność materiału może wynikać z zabrudzeń lub też zbyt długiego suszenia. W tym przypadku, z pewnością pomoże zamoczenie ręcznika w wodzie o temperaturze pokojowej na kilka minut.

Prosty środek zmiękczający „domowej roboty”

Kolejnym skutecznym sposobem może okazać się także przygotowanie własnego środka zmiękczającego we własnym domowym zaciszu. Warto mieć w zapasie chociażby buteleczkę takiego specyfiku, planując zatrzymanie się w hotelu. Sposób przygotowania prezentuje się w sposób następujący:

  • na samym początku należy zaopatrzyć się w składniki, takie jak woda, ocet, a także soda oczyszczona
  • przygotuj 2 szklanki wody, 1 szklankę octu, a także 1/3 szklanki sody oczyszczonej
  • przygotuj naczynie, w którym będziesz wyrabiać środek czyszczący (w szczególności polecamy niewielką miskę lub spory kubek, na przykład taki z miarką)
  • w naczyniu rozcieńcz ocet wraz z wodą w stosunku 1:2
  • do tak przygotowanej mikstury, dodaj sodę oczyszczoną, zachowując przy tym najwyższą ostrożność (aby nieco złagodzić efekt pienienia się, sodę dodawaj stopniowo, w postaci małych porcji)
  • wymieszaj wszystkie składniki przy pomocy łyżki (w tym przypadku najlepiej sprawdzi się łyżka metalowa, gdyż drewniana może wpłynąć negatywnie na ostateczne działanie preparatu)
  • przelej środek zmiękczający do kilku pojemniczków

Uwaga! Jeśli chcesz, aby Twój ręcznik zachwycał Cię świeżością każdego dnia, postaw na olejek eteryczny w ulubionym zapachu. Doskonałym rozwiązaniem jest na przykład lawenda, ale także mięta czy różna. Wszystko zależy oczywiście od Twoich osobistych preferencji.

Szorstki ręcznik – przyczyny

Jeśli już wiesz, w jaki sposób należy poradzić sobie z szorstkim ręcznikiem, pora przejść do następnej kwestii. Do najpowszechniejszych przyczyn nieprzyjemnych w dotyku ręczników, należy przede wszystkim ich niewłaściwe pranie. Aby temu zapobiec, powinieneś zainwestować w płyn zmiękczający lub zrobić go samodzielnie – sposobem, który przedstawiliśmy nieco wyżej. Nada on tkaninie miękkości, co czyni ją przyjemniejszą w dotyku. Jest to szczególnie istotne w przypadku ręczników, przeznaczonych do wycierania twarzy. W luksusowych hotelach, a nawet tych, odznaczonych trzema gwiazdkami, tekstylia hotelowe wyróżniają się na ogół wysoką jakością, a także czystością. Do ich produkcji zostały użyte materiały, odporne na wchłanianie zanieczyszczeń, które stanowią kolejną przyczynę szorstkiego ręcznika.